Градоначалникот на Демир Хисар позитивен на Ковид-19

Од:

Градоначалникот на Демир Хистар, Марјанче Стојановски е позитивен на Ковид-19. Информацијата тој ја на објави на официјалниот профил на Фејсбук

„И покрај сите препорачани мерки од надлежните здравствени институции за заштита и превенција од корона вирусот, каде доследно ги почитував и во целост ги применував, после денешниот тест за ковид 19, сум позитивен. Од вечерва ќе бидам во изолација и сите службени обврски и работни активности ќе ги извршувам од домашни услови“, нашиша Стојановски на ФБ.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Скандалот со општинскиот шпорет и избрканата трудница од работа не се пречка, Велковски бара втор мандат во Лозово

Маја Илиевска-Пачемска

Поранешен градоначалник на Чашка обвинет за несовесно работење

Почина градоначалникот на Загреб, Милан Бандиќ

Катерина Павлова-Николовска

Уште една кривична пријава за поранешниот градоначалник на Крива Паланка, се сомничи за градежни малверзации

Жарко Настоски

Новиот градоначалник на Бања Лука ги одзеде клучевите од службените автомобили: Нема возење за приватни потреби

Катерина Павлова-Николовска

Оставка на градоначалникот на Копенхаген по обвинувањата за сексуално вознемирување

Жарко Настоски