Градежен работник тешко повреден по пад од скеле

Од:

Триесет и седумгодишен градежен работник А.Г. од Јабланица, Босна и Херцеговина, вработен во градежна фирма, од непознати причини паднал од скеле на висина од околу 19 метри додека работел на поставување метално скеле на мост во изградба, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Незгодата се случила вчера околу 12 часот на автопатот во изградба Кичево – Охрид, во близина на село Попоец.

Поради  тешки телесни повреди А.Г.  бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, од каде поради сериозноста на повредите бил префрлен во Ургентниот центар Скопје, но е надвор од животна опасност.

Би можело да ве интересира

Полицијата во изминатиот ден напишала 846 казни за неносење заштитни маски

Жарко Настоски

Во велешко Ореше полицијата при претрес приведе лице кое на 3 мај опожари автомобил

А1он

Во Драчево казнети 218 возачи

А1он

МВР поведе постапка за полицаецот кој не реагирал на пријава за насилство во случајот со фемицид во Гостивар

Ана Ололовска

Пронајдена неексплодирана бомба од Втора Светска војна во кичевско

Ана Ололовска

Спасовски на министерски форум за правда и внатрешни работи меѓу ЕУ и Западен Балкан

Ана Ололовска