Гостиварец се обидел да го задави својот татко

Од:

Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе предлог за издавање казнен налог против 27-годишен гостиварец за кривично дело – Загрозување на сигурноста од член 144 став 2 во врска со став 1 од Кривичниот законик.

„При вршење семејно насилство во семејната куќа на улицата „Мара Угринова“ во Гостивар, обвинетиот на 29 септември, ја загрозил сигурноста на сопствениот татко и сериозно му се заканил дека ќе нападне врз неговиот живот и тело. Во еден момент тој со двете раце го фатил татко му за вратот, но тогаш во просторијата влегла мајката на обвинетиот и успеала да го тргне.

За стореното кривично дело, јавниот обвините му предложи на Основниот суд Гостивар на обвинетиот да му определи условна осуда со утврдена казна затвор до три месеци“, информираат од Обвинителстото.

Би можело да ве интересира

256 санкционирани возачи во Скопје, 40 за брзо возење

Поведена постапка во скопското обвинителство против дилер од Гостивар

А1он

Притвор за дилер на дрога од Скопје

А1он

Повторно опожарена трска во Охридско Езеро

А1он

Приведен дилер, запленет кокаин, амфетамин…

Ана Ололовска

За незаконит лов приведен маж од Кочани

Ана Ололовска