Гори земјоделска задруга во тетовска Брвеница, пожарникарите со часови се обидуваат да го скротат огнот

Од:

Тетовските пожарникари неколку часа се борат со пожарот што попладнево избувна во објект на земјoделска задруга во селото Брвеница.

Според првичните и неофицијални информации, еден пожарникар има лесна повреда на лицето, а од огнот, покрај објектите на задругата, изгорени се илјадници бали слама и механизација.

-Пожар во објект на земјоделската задруга е пријавен во СВР Тетово во 16 часот. Првично нема информации за повредени лица. Изгорена е поголема количина кабаста добиточна храна и дрвени предмети за складирање овошје. Пожарот се уште не е локализиран, информираат од тетовската полиција.

Увид од страна на полицијата ќе биде извршен дури по целосно гаснење и локализирање на пожарот, најавија од полицијата.

Би можело да ве интересира

Се запали автомобил во движење кај Јурумлери, пожарникарите велат зачестиле опожарувањата на автомобили

Маја Илиевска-Пачемска

ВИДЕО: Драматична снимка од пожар во Истанбул – мајка си ги фрли четирите деца од третиот кат

Жарко Настоски

Еко Герила со писмо до премиерот, бара одговори за штетноста за водата за пиење поради изградбата на хидроцентралите

Ана Ололовска

Екологисти: Малите хидроцентрали го уништуваат водоснабдувањето на Тетово, десетици илјади луѓе во опасност поради профит

Жарко Настоски

Населби во Тетово три дена по 24 часа немаат вода, се носат цевки во планина за санирање на дефектот

Ана Ололовска

Во четири наутро се запалила кујната во затворот Идризово, повреден е вработен

Жарко Настоски