Гори манастирот Трескавец

Од:

Гори манастирот Трескавец. Изгорени се двата конаци, објави Press24.
Засега нема информации за причините за пожарот.

Манастирот Трескавец (познат и као Света Богородица) се наоѓа на 10 км од Прилеп.

Би можело да ве интересира

Археолошките истражувања на Трескавец го потврдуваат милениумското светилиште и како урбана населба

ВИДЕО: Спасени се две туристки од Полска кои паднале во пресек од карпа над провлија кај „Трескавец“

Мариово и Трескавец меѓу петте финалисти за најдобра европска филмска локација

Жарко Настоски

Манастирот Трескавец се обновува според предвидената динамика

Ана Ололовска

Се бараат доброволци за гаснење на пожарот кај Трескавец

Наум Локоски

ЦУК: Повторно е активен пожарот во близина на Трескавец

Наум Локоски