Голема потрага по жена која скокна во Вардар

Од:

Два дена трае голема потрага организирана по женско лице од велешкото село Сујаклари, која завчера од Мало Мовче во Велес скокнала во реката Вардар.

По жената веднаш била започната потрага oд страна на екипа од пожарникари на Велес и една екипа полицајци од СВР Велес.

Надлежните велат дека се пребарува теренот низводно до вливот на реката Бабуна во реката Вардар, а иако потрагата влегува во вториот ден, телото на женското лице засега не е пронајдено.

Би можело да ве интересира

ЦУК: Отстранета опасноста oд локално поплавување во Неготинско

Горан Наумовски

Прекината е потрагата по лицето кое утрово скокна во водите на реката Вардар

Горан Наумовски

ЦУК: Се трага по лицето кое се фрли во водите на Вардар

Се трага по лице кое се фрлило од мостот „Близнак“ во Скопје

Горан Наумовски

Тело на битолчанец е пронајдено во водите на Преспанското Езеро

Горан Наумовски

Недановски: Вардар е подготвен за Суперкупот