Голема полициска акција во Велес, затекнати дилери на дрога

Од:

На 08.03.2024 полициски службеници од Отсек за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР-Велес ги лишиле од слобода К.Ѓ.(22), Л.Б.(19), В.М.(31), Љ.В.(37), М.Ѓ.(29), И.В.(32) и Љ.О.(25) сите од Велес.

Кај нив биле пронајдени и одземени хашиш, марихуана, бела прашкаста материја, бела грутчеста материја и таблета, а И.В. и Љ.О. биле затекнати како продаваат дрога на лица од Велес. Известен бил јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок, соопштува МВР.

Би можело да ве интересира

Четворица меѓу кои и седумгодишно дете залутале на опасен терен меѓу Кожле и Велес, во тек е спасувачка акција

Поведена постапка за загрозување на сигурноста во Велес, осум дена притвор за осомничениот

Предраг Петровиќ

„Се продава културно заградено место до река“: Жител во дивата населба на Бабуна продава плац кој не може да се легализира

Орце Костов

Приведени двајца кумановци за поседување дрога

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Дете прегазено во Велес, пренесено во скопските Клиники

А1он