Фрлена експлозивна направа во авто-перална во СКопје

Од:

Во полициската станица Центар, Б.Б.(31) од Скопје пријавил дека две лица кои биле со мотоцикл фрлиле направа во неговата авто перална на булеварот „Гоце Делчев“, која предизвикала експлозија од која настанале оштетувања на помошен објект – барака.

Повредени лица нема.

За настанот бил известен Јавен обвинител и увид на местото извршила екипа од ЕВР Центар и Бит Пазар. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Драма во училиште во Србија: Ученик сакал се да „реши“ со бомба

Атентаторот Пермјаков призна: Работев по налог на Киев

Поради американска бомба тешка 250 килограми евакуирани 15.000 жители на Дрезден

(ВИДЕО) Фрлена бомба врз јапонскиот премиер Кишида, реагираше обезбедувањето, гостите во паника

Горан Наумовски

Драма во Сараево: Четири институции се евакуирани поради дојава за бомба

Бомба од Втората светска војна експлодира во Британија