ФОТО: Струмица блесна во пред празнична атмосфера и убавина

Од:

Во Струмица  се чувствува пред празничната атмосфера.

dobivaj vesti na viber

Улиците и плоштадот се веќе украсени .

Еве како блесна Струмица во пред празнична атмосфера и убавина.

Би можело да ве интересира

Полицаец од Струмица истепал приведено лице

ОК Струмица Никоб убедливо го победи холандскиот шампион во одбојка Динамо Апелдорн во Цев Лигата на шампиони, но немаше среќа во „златниот сет”

Горан Наумовски

Струмица ќе биде домаќин на Егзит како дел од регионалниот Фестивал на храна и вино, во рамките на иницијативата Отворен Балкан

Тројца повредени откако автомобил излета од пат

Истрага за обид за убиство во Струмица

Тројца приведени за убиството на 22-годишното момче во Струмица