Служби со кран го извлекоа превртениот автобус

Од:

Со кран се подигна автобусот на „Дурмо турс“, кој вчера попладне излета на автопатот Скопје – Тетово.

Служби опремени со кран попладнево го извлекуваат превртениот автобус.

Увидот на екипите на местото на настанот е завршен, а локацијата се расчистува од деловите на автобусот и расфрланите лични работи на патниците кои патуваа со него.

Во автобуската несреќа животот го загубија 14 патници, а седуммина се борат за живот.

Причините за несреќата сè уште не се познати.

Би можело да ве интересира

Возач на вилушкар се превртел на регионалниот пат Штип-Кочани

А1он

Шест слонови паднале низ водопад обидувајќи се да спасат младенче

А1он

Македонски државјанин учествувал во сообраќајка во Албанија

Капетанијата од Валона спаси од потонување јахта со српски државјани

Татјана Ташкова

Крузерот во Венеција имал механички проблем

Татјана Ташкова

ВИДЕО: Крузер во Венеција удри во пристаниште и туристички брод, пет лица повредени