ФОТО: СДСМ положи цвеќе пред Ченто, Карев и АСНОМ

Од:

Делегација од СДСМ, предводена од потпретседателите на партијата, Дамјан Манчевски, Фросина Ременски и Ванчо Узунов, претпладнево оддадоа почит и положија цвеќе пред споменикот на Методија Андонов-Ченто, претседателот на Президиумот на АСНОМ, како и пред спомениците на Никола Карев и на АСНОМ во Скопје.

dobivaj vesti na viber

sds (10)

sds (9)

sds (8)

sds (4)

sds (3)

sds (2)

sds (1)

sds (6)

sds (7)

Би можело да ве интересира

СДСМ: Данела Арсовска е иста како Мицкоски, молчи за Груевски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Устамитова: За пет години изградивме 69 градинки, платите во детската заштита растат постојано

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: СДСМ и мнозинството ќе ги искористат деловничките можности да се усвои ребалансот на Буџетот

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Каевски: Осудениот криминалец Груевски откри нови работи, дали Арсовска е неговиот контакт?

Ана Ололовска

СДСМ: Арсовска и ВМРО-ДПМНЕ спротивно на закон го поставиле Ѓоко Велковски за секретар на Град Скопје

Ана Ололовска

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ е криминална партија со тапија

Ана Ололовска

Leave a Comment

3 × 2 =