(ФОТО) Револтирани граѓани: Исекоа 50-годишно дрво, сега велат дека се ненадлежни да реагираат

Од:

Здраво и огромно педесетгодишно дрво е исечено од дворот на ул. Ленинова 67 во неделата, а ЈП Паркови и Зеленила се прогласуваат за ненадлежни да реагираат, бидејќи наводно адресата била приватен имот, иако законот предвидува тие да даваат дозвола за секое сечење на зеленило, па дури и за мало дрвце.

Соседите за А1он велат дека освен што земјиштето не е приватен имот, туку е дадено на користење, откако го исекле дрвото, шутот го префрлиле во нивниот двор.

Би можело да ве интересира

Кристијан Нинески го фати крстот од Вардар во Скопје

(ВИДЕО) Вечерното возење на автопат и во Скопје е ризично: Тешка е прегледноста, а се вози и во спротивна насока

Кристијан Ландов

Скопје денеска деветти најзагаден град во светот

(ВИДЕО) Скопје за време на блокада: Од Ѓорче до Аеродром со велосипед за 30 минути, со автомобил за 50

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Скопје заложник на штрајкови и блокади – дали е законски и зошто се дозволува протести со блокирање?

Анита Петровска Рајковиќ

По десет часа распит ослободен приведениот за бомбите во училиштата

Маја Илиевска-Пачемска