ВИДЕО: „Ма какво распуштање, нема опуштање“ пред Собрание

Од:

Пред Собранието на Република Македонија, демонстрантите со розеви букви напишаа „Ма какво распуштање, нема опуштање“, како порака за повторно свикување на Собранието, воедно и одложување на изборите.

13214470_10207967561519659_1217189495_o

Пред Собранието се пуштаа и дел од „бомбите“ на опозицијата.

13234684_10207967564999746_672401720_o

13214952_10207967581920169_2104217510_o

Би можело да ве интересира

Интелектуалци најавија формирање на „Собрание на слободна Србија“

А1он

Џафери – Холштајн: Приоритет на германското претседателство е отпочнување на преговори за членство на земјата во ЕУ

Ана Ололовска

Џафери: Изборите ќе бидат невообичаени, ќе мораме сите најдисциплинирано да се придржуваме на мерките

Ана Ололовска

Нема да биде свикано Собранието, нов пратенички состав по изборите

Ана Ололовска

Уставниот суд нема да ја оценува уставноста и законитоста на одлуката за распуштање на Собранието

Ана Ололовска

Уставниот суд ќе одлучува дали ќе отвори постапка за одлуката за распуштање на Собранието

Ана Ололовска

Leave a Comment

16 − three =