ФОТО: Делегација на СДСМ во Пелинце го одбележа 2 Август

Од:

Во чест на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, делегации на СДСМ положија цвеќе и оддадоа почит на загинатите борци.

dobivaj vesti na viber

Во Пелинце, делегација на СДСМ во состав Мухамед Зекири, потпретседател на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Максим Димитриевски, пратеник во Собранието на Република Македонија, Мартин Костовски, претседател на ОО СДСМ Куманово и Атина Мургашанаска од Форум на жени на СДСМ – Куманово, во рамки на државното одбележување на празникот, оддаде почит и положи свежо цвеќе пред Меморијалниот центар АСНОМ.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Донесени мерки за заштеда на струја, домашното производство зголемено за 15 отсто

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Ана Ололовска

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

Ана Ололовска

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

Ана Ололовска