(ФОТО) Делегација на СДСМ го одбележа 2 Август во Скопје

Од:

Во чест на големиот државен празник, 2 август – Ден на Републиката, делегации на СДСМ положија цвеќе и оддадоа почит на загинатите борци.

dobivaj vesti na viber

Во Скопје, делегација на СДСМ во состав Благој Бочварски, потпретседател на СДСМ и пратеник во Собранието на Република Македонија, Линдита Шаќири, советничка во Совет на Град Скопје од редовите на СДСМ и коалицијата и Борче Георгиевски, претседател на ОО СДСМ Гази Баба, учествуваше во оддавањето почит на државно ниво на повеќе споменици на херои во главниот град и положи свежо цвеќе пред споменикот на АСНОМ во паркот Жена борец и пред спомениците на Никола Карев и Методија Андонов – Ченто.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Донесени мерки за заштеда на струја, домашното производство зголемено за 15 отсто

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

(ВИДЕО) Николова: Пропаднаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ, препораките на Комисијата се на принцип на реципроцитет

Ана Ололовска

СДСМ: За рангирањето на Шангајската листа ВМРО-ДПМНЕ нека се обрати кај татиниот асистент Мицкоски

Ана Ололовска

СДСМ: Избори ќе има во 2024 година, ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски не можат никого да уценуваат

Ана Ололовска

СДСМ: Потонаа сите лаги на ВМРО-ДПМНЕ за наводно менување на историјата

Ана Ололовска