ФИТР: До 10.000 евра за креативни алатки за полесно справување и надминување на последиците од Ковид-19

Од:

Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) објавува нов јавен повик за креативни алатки и решенија за онлајн и интерактивни активности или анимација наменети за различни категории на граѓани.

-Повикот се реализира во соработка со Амбасадата на Швајцарија во Македонија, УСАИД, УНДП, УНИЦЕФ, МАСИТ и други партнери/експерти. Рокот за аплицирање е до 22/03/2020 година во 23.59 часот, информираат од Фондот.

Би можело да ве интересира

Грип, ковид и инфекции на дишните патишта ги полнат амбулантите и болниците

ФИТР со реакција: Внукот на Ахмети барал повеќе пари за иновации ама му одобриле само 82.000 евра

А1он

Ковид-19 од денес е обична заразна болест, укинати и последните мерки за носење маски

Орце Костов

Пендаровски го потпиша Указот за новиот Закон за амнестија за прекршоците во ковид кризата

Катерина Ѓуровски

Три години откако СЗО прогласи пандемија од Ковид-19, вирусот се уште присутен, но со намален интензитет

Ана Ололовска

Најзаразниот сој досега, „кракен“, не е откриен кај нас, но последната анализа е направена на 5 декември