Филипче: Се враќаат на работа 40-те медицински сестри

Од:

Од утре, 40-те медицински сестри се враќаат на работа, најави на Фејсбук министерот за здравство Венко Филипче.

Тој посочи дека договорите со кои медицинските сестри биле ангажирани на определено време во Здравствениот Дом – Скопје, ќе им бидат продолжени.

-Тие и натаму ќе ја работат најблагородната професија – спасување човечки животи, напиша министерот на Фејсбук.

Би можело да ве интересира

Ковид-19: 400 новозаболени од 2327 направени теста, починаа 11 лица

Катерина Павлова-Николовска

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 620 пациенти, слободни кревети има

Ана Ололовска

331 санкциja за неносење маска

Ана Ололовска

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани 30 пациенти

Ана Ололовска

Вучиќ: Вакцините за С. Македонија се пријателски и братски потег, задоволни сме ако и соседите бидат задоволни

Ана Ололовска

63 новозаразени со коронавирус од 529 тестирања, 13 починати

Жарко Настоски