Филипче до колегите: Целиот товар е на вашиот грб, ја заслужувате најголемата почит

Од:

Министерот за здравство Венко Филипче преку својот Фејсбук профил им се заблагодари на своите колеги.

Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите…

Posted by Венко Филипче on Сабота, 17 октомври 2020

-Колеги, Ви благодарам што не се откажувате! Ви благодарам што давате сè од себе за да го спасите, зачувате и подобрите здравјето на нашите пациенти. Целиот товар е на вашиот грб и ја заслужувате најголемата почит и благодарност за хуманоста, грижата и пожртвуваноста. Во оваа борба со ковид-19 вие сте нашите херои!, напиша Филипче на ФБ.

Би можело да ве интересира

Д-р Грозданова: Се очекува Македонија да ја добие вакцината против Ковид-19 во првите месеци од 2021 година

Жарко Настоски

Ангелов: Ситуацијата е под контрола, армијата и полицијата превентивно ќе ги обезбедуваат болниците

Жарко Настоски

Во болниците од Ковид-19 се лекуваат 1291 пациент, слободни кревети има

Ана Ололовска

Шабани: Лекот „Фавипиравир“ се очекува набрзо да пристигне во државава

Ана Ололовска

По барање на Филипче, инспекциски надзор во „8 Септември“ – од 107 пациенти, 38 се на возраст над 68 години

Ана Ололовска

Дете од градинка во Неготино заразено со коронавирус, во изолација 13 деца и двајца вработени

Ана Ололовска