Фатени двајца крадци на златен накит од куќа во Тетово

Од:

Тетовците Ш.И.(26) и Б.Ќ.(26) вчера биле приведени од полицијата како осомничени за тешка кражба на златен накит извршена пред два дена во куќа на улица „108“ во Тетово.

Како што информираа од СВР Тетово, при полициската контрола на двајцата, кај Б.Ќ. биле пронајдени и одземени пет парчиња златен накит и нож.

Полицијата дел од одземениот накит при кражбата веќе го пронашла и го вратила на сопственикот од куќата, додека двете лица биле задржани во полициската станица Тетово за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Еден загинат во сообраќајка кај Врбјани на патот Охрид – Кичево

Ана Ололовска

Со пиштолот од татка си застрелал другар во Боговиње

Ана Ололовска

Запленета дрога вредна околу 150.000 евра, пресечен меѓународен канал, приведени пет лица

Катерина Павлова-Николовска

Загина 21-годишен возач откако со камион падна во Вардар, повреден е и совозачот

Катерина Павлова-Николовска

Приведен ресенчанец кој лажно пријавувал поставени бомби во Охрид

Жена загина на патот Прилеп-Кичево откако во неа удри „фолксваген шаран“

Ана Ололовска