„Евзони“ ќе биде затворен 24 часа поради штрајк на грчките цариници

Од:

Граничниот премин „Евзони“ меѓу Грција и Македонија од утре наутро во пет часот ќе биде затворен 24 часа поради штрајк на грчките царински служби, соопшти МВР.

„Денеска (23.11.2020) раководителот на смена на ПС за ГП и ГН Богородица е информиран од раководител на смена на ГП Евзони дека поради 24 часовен штрајк на грчките царински служби, ГП Евзони ќе биде затворен за секаков вид
на сообраќај од 05,00 часот на 24.11.2020 до 05,00 часот на 25.11.2020 година,“ се вели во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Предупредувачки штрајк на Алфа ТВ

А1он

Преминот Евзони од утре ќе биде отворен 24 часа

Жарко Настоски

Голем протест на грчките синдикати во Атина, штрајкуваат и административците и приватниците

Жарко Настоски

Генерален штрајк на синдикатот на вработените во јавниот сектор во Грција

Генерален штрајк во Грција

Правилата за влез во Грција продолжени до 31 мај

Катерина Павлова-Николовска