Едно лице го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Од:

Едно лице го загуби животот, а две се повредени во тешката соообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово во близина на натпатникот за Требош, која се случи попладнево околу 17 часот. Во сообраќајката учествувале три патнички и едно товарно возило, а според првичните искази пријавени во СВР Тетово имало и четврто возило за кое се тврди дека го напуштило местото.

-Во тек е увид на самото место на несреќата во која едно лице го загуби животот, а две се пренесени во Клиничка болница Тетово за укажување помош. На местото се полициски службеници, како и вработени на Тетовската територијална противпожарна единица која интервенираат на возилата и Итна медицинска помош. Се очекува во увидот да се вклучат и претставниците на тетовското Обвинителство, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Според првичните информации патничките возила се од марките пежо, опел и голф додека товарното возило е мерцедес.

Би можело да ве интересира

17-годишник со „бмв“ излета од пат кај село Ржаничино, покрај возачот повредени уште петмина тинејџери

Ана Ололовска

Во Хрватска се преврте македонски камион за пренос на автомобили, возачот е повреден

А1он

Ловџија го застрелал својот пријател додека биле на лов кај Матејче

А1он

Објавувале лажни закани за терористички напад на трговски центар во Скопје, тројца приведени

Од напад на дива свиња настрада ловџија од село Долни Дисан

Ана Ололовска

Тројца повредени во тешка сообраќајка во селото Лешок

Ана Ололовска