Едмонд Адеми до Хан: Неодговорно е да го оставиш Груевски на чело на транзиционата влада

Од:

Едмонд Адеми, извршен директор на Институтот „Либертас“ и член на извршниот одбор на СДСМ, му порача на Хан дека е несериозно да се дозволи премиерот, Никола Груевски, да остане на чело на Владата за време на транзициониот период.

„Да му дозволиш на Груевски да управува со транзиционата Влада во Македонија е како да му дозволиш на педофил да се грижи за твоите деца“, твитна Адеми со хаштагот на Јоханес Хан.

11428552_10206620104923053_951415433_n

Маратонските разговори кои траеја 12 часа во Брисел, завршија без успех. Лидерите на политичките партии не постигнаа конечен договор, а Хан на твитер искоментира дека е разочаран од неодговорноста на некои страни.

Би можело да ве интересира

Мицотакис за европската перспективата на Западен Балкан: Време е ЕУ да испорача

А1он

Лаури: Целта на естонската дигитална трансформација не беше членството во ЕУ и НАТО, туку подобри јавни услуги и подобра инфраструктура

А1он

ЕУ го поздрави подобрувањето на односите со САД

Ана Ололовска

ЕУ воведува ден на органското производство на храна

Ана Ололовска

Луксембург има најмногу автомобили по жител во Европската Унија

А1он

Варвициотис: ЕУ да биде доследна и кредибилна во обврските кон Западен Балкан

А1он

Leave a Comment

13 + four =