Единствена Македонија: Мицкоски опиен од желбата за власт не може да го разбере предавството на осумината одметнати пратеници

„Единствена Македонија со жалење констатира дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски не може да разбере што значи политички интерес, а што значи национален и државен интерес.

Мицкоски најави можно враќање во ВМРО-ДПМНЕ на осумината купени и уценети пратеници кои се одметнаа од ВМРО-ДПМНЕ за да го извршат најголемото предавство во поновата македонска историја со обезбедувањето на неопходните гласови за уставните измени за бришење на се што е македонско.

Мицкоски враќањето на осумината пратеници во ВМРО-ДПМНЕ го правда со изјавата дека во политиката ништо не било невозможно, со што, Мицковски опиен од желбата за власт не може да разбере што значи национален и државен интерес, бидејќи, бришењето на светото македонско име, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ со клучната улога на осумината пратеници не може да се гледа според логиката на политиката, туку треба да се гледа според логиката на нацијата и државата и дека нивното предавство треба да остане забележано“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Ласовска: Која здравствена установа издала боледување на Јанева?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Трипуновски: Над 500 семејства во „Водостопанство“ трет месец немаат земено плата

Ана Ололовска

СДСМ: Мицкоски бега од лидерска

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Пријателката на Боки 13 наводно се разболе дента кога беше обелоденета аферата

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Оваа власт земјоделците ги донесe до питачки стап

(ВИДЕО) Ласовска: Катица Јанева се крие и бега од одговорност

Ана Ололовска