Единствена Македонија: Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ по стапките на Зоран и Заев, Христијан вели едно, а Мицкоски друго

Од:

„Македонскиот народ и државјаните на Република Македонија во изминатиот период се запознаа со двојната личност на Зоран Заев оти се изнагледавме како за исти случаи едно зборува Зоран, а по извесно време го демантира и друго зборува Заев.

Христијан Мицккоски трнува по стапките на Зоран Заев. Христијан Мицкоски се трансформира во двојна и подвоена личност на штета на македонските национали и државни интереси.

Христијан Мицкоски од Германија по повод големиот ракометен успех на Вардар упатуваше патриотски пораки за големиот Вардар од Македонија а само по еден ден, поточно, вчера, раководството на ВМРО-ДПМНЕ на средбата во Скопје со сите амбасадори од Севреноатланскиот совет на НАТО велат дека „врвен стратешки приоритет на ВМРО-ДПМНЕ е интеграцијата на Македонија во НАТО“, а токму со членството на Македонија во НАТО се бришат Македонците.

Лагите и двојните игри кај македонскиот народ и државјаните на Република Македонија повеќе не минуваат. Ваквите срцепарателни пораки во кои Христијан е за Македонија и Македонците, а Мицкоски е за НАТО кој ги брише Македонија и Македонците, не поминуваат.

Народот очекува одговор на прашањето, кој се премислува, Христијан или Мицкоски?“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Трипуновски: ВМРО-ДПМНЕ било и ќе остане меѓу граѓаните

Ана Ололовска

СДСМ: Очигледен е стравот од неуспех кај ВМРО-ДПМНЕ од предвремени брзи избори

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Николоски: Заев е готов, минато, сега да се обединиме за обнова на Македонија

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Граѓаните повеќе не му веруваат на Заев, не му веруваат на СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Антовски: Катастрофата што и се случува на општина Аеродром, има име и презиме Златко Марин

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Велковски: СДСМ и Шилегов веќе неколку години ги манипулираат граѓаните на Чаир

Ана Ололовска