Еден загинат, тројца повредени откако возило се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија

Од:

Едно лице загина, а три се повредени, откако возило со скопски регистарски таблички се преврте на автопатот Неготино – Демир Капија.

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски, го потврди случајот за МИА, но засега не можеше да даде повеќе детали.

Увидот е во тек.

Би можело да ве интересира

Дваесет и тригодишник тешко повреден при сообраќајна незгода на патот Кавадарци-Росоман

Ана Ололовска

Притвор за шест лица, расчистено убиството во Прилеп

Ана Ололовска

Малолетник прегазил пешак во Скопје и избегал

Ана Ололовска

Дедо и внук физички се пресметале во село Сирково

Ана Ололовска

Едно лице загина во сообраќајката во скопско Трубарево

Ландов

Тешка сообраќајна несреќа во скопско Трубарево, загинаа деветгодишно дете и мотоциклист

А1он