Еден загинат и пет повредени во 12 сообраќајки во Скопје

Од:

Едно лице загина, а пет се полесно повреди во 12-те сообраќајни несреќи што се случиле во текот на вчерашниот ден на подрачјето на СВР Скопје. Седум од сообраќајните несреќи поминале само со материјална штета.

dobivaj vesti na viber

Во текот на вчерашниот ден од страна на сообраќајната полиција откриени се поголем број на прекршоци. Санкционирани се 11 возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената и 10 возачи кои го управувале возилото без возачка дозвола, односно нерегистрирано. Затекнати се 47 непрописно паркирани возила.

Со специјалното возило „пајак“ отстранети се вкупно 72 возила.

Би можело да ве интересира

165 санкционирани возачи во Скопје, 52 за брзо возење

Ана Ололовска

203 санкционирани возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Ана Ололовска

194 санкционирани возачи во Скопје, 20 за брзо возење

Ана Ололовска

130 санкционирани возачи во Скопје, 22 за брзо возење

Ана Ололовска

131 санкциониран возач во Скопје, 25 без возачка дозвола

Ана Ололовска

155 санкционирани возачи во Скопје, 27 за брзо возење

Ана Ололовска