Две лица повикани на разговор во врска со повредениот кавадарчанец со убодни рани од нож

Од:

Две лица се повикани на разговор во врска со повредениот кавадарчанец со две убодни рани од нож, потвтдуваат од Министерството за внатрешни работи.

-Рано изутринава, во 00.10 часот во Полициска станица Кавадарци било пријавено дека на крстосница од улицата „Браќа Џунови” и „7-ми Септември во Кавадарци”, кај фонтаната, имало повредено лице со убодни рани. По извршени проверки е констатирано дека станува збор за К.М. (28) од Кавадарци, рекоа од МВР.

Се работи на расчистување на случајот.

Како што изјави д-р Благој Митев, хирург во кавадаречката болница, ноќеска после полноќ било донесено момче родено 1994 година.

-Момчето имаше две убодни рани од нож во пределот на лев рамен појас и во пределот на градниот кош, позади, под коската која народски се вика лопатка. Убодните рани беа со ширина од 2.5-3 сантиметри и длабочина од 4-5 сантиметри. Му дадовме прва помош и заради подетално согледување на состојбата го препративме на Ллиниката за торакална хирургија во Скопје, рече Митев.

Би можело да ве интересира

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Полицијата oд Лондон извести: Веруваме дека го пронајдовме телото на напаѓачот од Лондон

Горан Наумовски

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов

ЛДП со реакција: Нападот врз полициски службеник е напад врз државата

Катерина Ѓуровски