Две лица нападнале струмичанец и му одзеле пари

Од:

Синоќа во 20:45 часот на улица „Младинска“ во Струмица седумдесетгодишниот С.Т. бил физички нападнат од две лица, кои при нападот употребиле тврд предмет и му одзеле пари.

За настанот информирааа од СВР Струмица, од каде додаваат дека нападот во полицијата го пријавил синот на старецот.

Од струмичката болница информираа дека С.Т. бил примен со повреди нанесени од тврд предмет.

Повеќе детали не се соопштуваат во интерес на истрагата, а од полицијата велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Приведен жител на Студеничани за доиздржување на затворска казна

Ана Ололовска

Приведен 19-годишен крадец, расчистени три кривични дела

Ана Ололовска

Претрес во Кавадарци, пронајден хероин

Ана Ололовска

Приведен дилер од радовишко, пронајдена марихуана

Ана Ололовска

Приведено момче кое украло електричен тротинет од скопјанка

А1он

Приведен крадец во Шутка, украдените премети вратени на сопственикот

А1он