Две деца повредени во сообраќајна несреќа во Охрид

Од:

Две малолетни лица се повредени во сообраќајна несреќа што синоќа се случи на булеварот „Железничка“ во Охрид.

До несреќата дошло кога моторно возило со струшки регистерски таблички удрило во две деца кои поминувале преку коловозот.

Двете деца биле префрлени во Специјалната болница за ортопедија и травматологија „Свети Еразмо“ од кои едното со потешки телесни повреди.

На лице место увид изврши екипа на СВР Охрид, од каде најавиија повеќе информации околу причините и окололностите во врска со несреќата.

Би можело да ве интересира

Бочварски: Сите институции застануваме во заштита на охридското крајбрежје на УНЕСКО

Ана Ололовска

Стефоска: Одговорноста за Охрид да го загуби статусот за заштита од УНЕСКО е на сите нас

Ана Василевска

(ВИДЕО) Тајгер Вудс во тешка состојба по сообраќајката, виден како „лета“ пред да се преврти со џипот „Џенесис“

Жарко Настоски

ВИДЕО: Страотна сообраќајка на голф ѕвездата Тајгер Вудс, со посебна машина го извлекуваа од превртената кола

Жарко Настоски

Директорот на Охридската болница го правда секретарот: Да не објавеше сам, немаше да знаете

Искра Манојлоска

Вакцинираниот преку ред секретар зачуден: Сакав да дадам пример, ова е класичен линч врз мене

Искра Манојлоска