Двајца повредени во незгода на регионалниот пат Куманово-Свети Николе

Од:

На 27.10.2022 во 1.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане, мопед со кумановски регистарски ознаки, управуван од 17-годишен малолетник од с.Доброшане, излетал надвор од коловозот.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил 17-годишен малолетен сопатник од с.Доброшане, а со телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Општа болница во Куманово.

Извршен бил увид од екипа од СВР Куманово.

Би можело да ве интересира

Мотоциклист повредил малолетник и избегал

Горан Наумовски

Тешко повреден мотоциклист во Битола

Мотоциклист паднал на коловоз и завршил во болница

Загина мотоциклист во сообраќајка кај Кочани

Горан Наумовски

Повредени малолетник и 22-годишник по пад од мотор

Повреден мотоциклист од светиколското село Ерџелија