Двајца повредени кога автомобил излетал од патот Маврови Анови – Дебар

Од:

На регионалниот пат Маврови Анови – Дебар, на местото Затчука вчера од коловозот излетало патничко моторно возило „тојота“ управувано од 32-годишниот Т.З., при што со тешки телесни повреди се здобил сопатникот, а со телесни повреди се здобил возачот.

Случајот бил пријавен во МВР во 07:47 часот. Како што соопшти МВР, извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Гостивар.

Сопатникот и возачот биле пренесени во Општата болница Дебар за укажување лекарска помош.

Би можело да ве интересира

Четири лица тешко повредени во сообраќајка пред Охрид, уште еден повреден од превртен камион

Кристијан Ландов

Во сообраќајка во Грција загинаа седум лица, најверојатно мигранти

А1он

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска