Двајца мртви по пукотница во Топанско Поле, напаѓачите се во бегство

Од:

Двајца мртви е епилогот од пукотниците кои утринава се случиле во скопската населба Топанско Поле, дознава „А1он“. Целата населба во моментов е затворена од страна на полициски екипи, а на лице место е излезен обвинител и се врши увид на местото на несреќата.

Според првичните неофицијални информации, настанот се случил околу 3 часот утринава, кога напаѓачите излегле од возило и со пиштол и со автоматска пушка ‘калашников’ пукале во две лица кои седеле во паркирано возило.

Засега се непознати причините и мотивот за убиството на двете лица.

На лице место има многубројни полициски екипи и соседи кои биле сведоци на настанот, а некаде пред 5 часот изутрината пристигна и обвинител за да изврши увид.

Идентитетот на напаѓачите е непознат и тие се во бегство.

Повеќе информации за случајот се очекуваат во текот на денешниот ден.

Би можело да ве интересира

Жената која беше пронајдена во Охрид имала прострелна рана, се вештачи оружјето и се испитуваат ДНК-трагите

Кристијан Ландов

Убиството кај Вуковар било уште пострашно – двајцата синови со хебли ја убиле сопствената мајка

Жарко Настоски

Порторикански боксер обвинет за киднапирање и убиство на бремената девојка

Жарко Настоски

Рускиот јутјубер кој во живо си ја уби бремената девојка за пари, осуден на шест години затвор

Жарко Настоски

Стружанец си ја убил сопругата – ја бодел со нож, по што се обидел да се самоубие

Кристијан Ландов

Мицотакис бара брзо расчистување на убиството на новинарот Карајваз