Двајца малолетници тешко повредени во сообраќајка на регионалниот пат Скопје – Тетово

Од:

Денеска околу 01.20 часот по полноќ во СВР Скопје било пријавено дека на регионалниот пат Скопје – Тетово, кај бензинска пумпа во село Арнакија, скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „пежо“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 14-годишник од Скопје и патничко возило „рено“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 19-годишниот А.С. од Скопје, кој го напуштил местото на несреќата, извести МВР.

– Притоа, со тешки телесни повреди се здобиле возачот на возилото „пежо“ и неговиот 14-годишен сопатник, констатирани во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, додека уште еден 14-годишен сопатник се здобил со телесни повреди, констатирани во Градската општа болница „8 Септември“, соопшти МВР.

За настанот бил известен Јавен обвинител, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Гостиварец и платил 10.000 евра, љубовницата го уценувала дека интимните видеа и пораки ќе ги прати на неговото семејство

Катерина Павлова-Николовска

33-годишна жена пронајдена мртва во стан во Скопје

Во сообраќајка на автопатот Скопје – Тетово: Петмина повредени, двајца со потешки повреди

Горан Наумовски

МВР со детали за вчерашната несреќа: Еден загина, а тројца се поврeдени во сообраќајка кај охридското село Издеглавје

Горан Наумовски

Во сообраќајка на патот Охрид-Кичево: Еден загинат, неколкумина повредени

Во тоалет на основно училиште во Скопје пронајдена рамка од пушка