Двајца британски државјани фатени со фалсификувани ПЦР-тестови

Од:

На аеродромот во Скопје вчера биле приведени двајца Британски државјани на возраст од 37 и од 12 години бидејќи покажале фалсификувани негативни ПЦР-тестови.

МВР денеска информира дека тие биле предадени на инспектори од Одделот за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Скопје за понатамошна постапка.

Би можело да ве интересира

Пронајден починат работник удавен во шахта кај Радовиш

Катерина Павлова-Николовска

Силувана девојка во Струмичко, кривични пријави за три лица

Приведен кумановец за недозволено поседување оружје

Приведени албански државјани кои ги нападнале полицајците на граничниот премин „Ќафасан“

Катерина Павлова-Николовска

Приведен жител на тетовско, некој го пријавил дека носи пиштол

Жарко Настоски

Двајца напаѓачи тепале возач на камион од Србија

Жарко Настоски