Дваесетгодишен скопјанец лишен од слобода поради поседување марихуана

Од:

При извршен преглед на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје лишено е од слобода лицето Г.Р (20) од Скопје затоа што во него било пронајдена марихуана.

По документирање на случајот, против него е поднесен соодветен полициски поднесок.

 

Би можело да ве интересира

МВР од денеска ќе ги доставува личните карти и возачките дозволи на домашна адреса

Ана Ололовска

Петровска за инцидентот со Љума: Отпочната е постапка за утврдување одговорност, не толерирам своеволно однесување

Кристијан Ландов

Готовите лични карти и возачки дозволи од понеделник на домашна адреса ќе ги доставуваат полицајци

Маја Илиевска-Пачемска

(ВИДЕО) Момче брутално шутирано на под во Припеп: Нема полиција да дојде, сега ќе те затворам во визба

Ландов

МВР: Стабилна безбедносната состојба во Дебар и Центар Жупа

А1он

Чулев: Граѓаните воглавно го почитуваат ограничувањето за движење

А1он