ДУИ со комплетна нова листа на кандидати за советници во Советот на општина Тетово

Од:

Демократската унија за интеграција вчера ја поднесе кандидатската листа за советници во Советот на општина Тетово за изборите што се очекуваат да се одржат на 20-ти август годинава.

dobivaj vesti na viber

Демократската унија за интеграција на овој изборен циклус доаѓа со комплетна нова листа на кандидати за советници од различни профили, велат од партијата.

Во продолжение Ви ја пренесуваме комплетната листа на кандидати за Советници во општина Тетово:

1. Фатон Ахмети (Носител на листа)

2. Ветон Мурати

3. Теута Абази

4. Амет Реџепи

5. Емин Велија

6. Линдита Јахјаи

7. Шпреса Ќазими

8. Фитим Мустафи

9. Кујтеса Бајрами

10. Сали Елмази

11. Лиридон Диша

12. Фатиме Лика

13. Гезим Бафќари

14. Лилберт Мемети

15. Рамије Даути

16. Кренар Бериша

17. Луиза Алија

18. Наим Ајдини

19. Арбноре Дехари

20. Елвира Лимани

21. Артан Ејупи

22. Наиле Дурмиши

23. Алајдин Авзиу

24. Арменд Фазлиу

25. Мерита Мустафаи

26. Ендрин Кадриу

27. Беким Смаили

28. Нора Муареми

29. Рабије Мурат

30. Бајрам Реџепи

31. Ештреф Дехари

Би можело да ве интересира

Османи: Лага е веста дека ќе бидам сменет од функцијата министер, последниот збор го има Али Ахмети

Орце Костов

Внатрепартиска војна во ДУИ: Дилетантското однесување на извршната власт на чело со Груби предизвика пасивност кај гласачите

Катерина Павлова-Николовска

ДУИ: Опозицијата поднесе неуставна инцијатива за референдум за да го манипулира народот

Катерина Павлова-Николовска

Автомобил удрил во момче во електрична инвалидска количка

ДУИ: Продолжуваме да спроведуваме политики за подобрување на квалитетот на образованието во земјата

Ана Ололовска

Тетово и околината без струја

Ана Ололовска