Директорка на една од скопските клиники позитивна на коронавирусот?

Од:

Директорка на една од скопските клиники е позитивна на коронавирусот, дознава А1он од извори на клиниката.

Според нашите информации, директорката на клиниката била вратена од Италија, а претходно одела на своето работно место.

Министерот за здравство не сакаше да ја потврди оваа информација, а закажа прес конференција во 11.30 часот.

Ова ќе биде четврт случај на коронавирус во земјава, доколку и официјално го потврди министерот.

Би можело да ве интересира

Научниците алармираат поради новата варијанта на Ковид-19

Горан Наумовски

Прва тужба во Германија поради последиците од вакцината против корона на Фајзер

Ана Ололовска

Кинески научник: Можно е пандемијата да започнала со истекување на вирусот од лабораторија

Ана Ололовска

СЗО прогласи крај на пандемијата на коронавирус

Ана Ололовска

Шефот на СЗО: Не можеме да знаеме како настанала короната додека Кина не ги објави своите податоци

Ана Ололовска

Се појавија нови информации за потеклото на короната: СЗО бара Кина да ги објави

Катерина Ѓуровски