Девојка од Куманово украла детска количка со ранец, пари и документи

Од:

МВР извести дека вчера во 17 часот на булеварот „Крсте Мисирков“ во Скопје, полициски службеници ја уапсиле А.З.(20) од Куманово.

Таа се сомничи дека околу 11.30 часот на улицата „Бит Пазарска“ од Ф.Ј.(44) од Република Турција одзела детска количка со ранец, патни исправи, пари и други предмети.

Би можело да ве интересира

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Родителите го оставиле детето во автомобилот во Загреб и влегле во пекарата- следела вистинска драма

Предраг Петровиќ

Maлолетник ограби турист од Сингапур

Фатен крадец на дело во Прилеп, следува соодветна пријава

МВР: Приведен крадец од Скопје за издржување затворска казна