Детали за убиството во Гостивар: Пронајден е пиштол, се проверуваат снимките

Од:

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар изврши увид на лице место во близина на семејна куќа на улицата „Гоце Делчев“ во Гостивар, каде синоќа беше пронајдено безживотно тело на машко лице на возраст од 28 години со прострелна рана во главата.

dobivaj vesti na viber

Починатиот бил однесен во Ургентниот центар во Гостивар од неговиот татко и таму била констатирана смртта. Врз телото на починатиот ќе се врши обдукција.

При увидот на лице место се подигнати траги, како и оружје – пиштол кој ќе биде предмет на вештачење. По наредба на јавниот обвинител, обезбедени се видео записи од камерите на локалните објекти.

Преземени се и други дејствија од кои се очекуваат резултати за целосно расчистување на настанот.​

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Граѓаните се охрабрија: Извршителката ме натера да си ја откупам куќата, еднаш од банката, еднаш од соседот

Орце Костов

Четворица Кинези убиени на фарма со марихуана во САД

Горан Наумовски

14-годишно девојче во Франција било силувано и убиено

Четворица студенти избодени до смрт, полицијата трага по убиецот, во истрагата се вклучи и ФБИ

Предложен куќен притвор напаѓачот на новинарска екипа

Катерина Павлова-Николовска

Момче е убиено на семафор во Белград