Депонија и уништен парк зад Законодавниот дом

Од:

Исушени дрвја, расфрлани дрва и прашина, смет и шут. Ова е околината во која работат народните избраници. Зад зградата на Парламентот не личи како да е строгиот центар на Скопје.

Од контејнерите се шири неподнослива миризба. Откако се изјалови обидот за изградба на гаража на овој простор, останале и штиците од некогашното градилиште.

Минувачите прашуваат кој е надлежен да го исчисти и осветли просторот, бидејќи неретко се и нападнати од групи кучиња скитници.

Освен Собранието, тука се седиштата на Министерството за транспорт и врски и Заводот за статистика.

Би можело да ве интересира

„Хаемус“ организира едукативна тура низ палатите на старо Скопје

Ана Ололовска

Штафетна трка на бизнис секторот во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: Дино Мерлин на скопскиот плоштад за дочекот на Новата 2020 година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Почна да се гради првиот Дино парк во Скопје

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО-ДПМНЕ: Шилегов го уништува и узурпира Градот, за две недели одлуки за нови 423 партиски вработувања

Ана Ололовска

Советничка група на ВМРО ДПМНЕ: Шилегов наместо да гради, кради по план, зад бетонската тврдина на кровот на ГТЦ стои план за ресторан близок до власта

Ана Ололовска