Демиркапиец тешко се повредил откако со возило излетал од патот

Од:

Демиркапиец тешко се повредил откако синоќа со возило излетал од патот, информира Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

-Во во 23:20 часот на новата обиколница во Демир Капија, во близина на крстосница со улица „Јане Сандански“, патничко возило „форд“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Г.Н.(20) од Демир Капија, излетaло од патот. Притоа, возачот се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци, појасни Додевски.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Би можело да ве интересира

Се уште трае потрагата по момчето кое исчезна во водите на Преспанско езеро

Ана Ололовска

Момче се удави во Претор откако се превртела педалинка

А1он

Еден починат, во сообраќајка во која учествувал македонски државјанин на патниот правец Елбасан-Пеќин

А1он

Поднесно обвинение за подмолно убиство во Струмица

Ана Ололовска

Скопјанец обвинет за предизвикување општа опасност, пукал кон стан на соседите

Ана Ололовска

Еден осомничен за пукањето на „Пластичарска“

Ана Ололовска