Демант на Кирацовски до Курир и Сител

Од:

Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ сакаа да казнат околу 1700 административни службеници.

Јас како дополнителен заменик министер за информатичко општетство и администрација спречив околу 1700 административни службеници да бидат казнети со намалени плати од 7.500 денари до околу 30.000 денари или со откази.

Документите што ги објавив се јавни и се токму од администрацијата којашто гласилото Курир ја користи за партиски цели на ВМРО-ДПМНЕ.

Прво, да беше гласилото Курир медиум и да беа загрижени за административните работници што за малку ќе настрадаа од казните на Груевски и ВМРО-ДПМНЕ, ќе ја објавеа мојата прес конференција.

Ете поради ваквото известување на Курир, Сител и медиумите под контрола коишто земаат милионски суми евра за да лажат, неопходна регулација на медиумите од којашто како изгорен бега Никола Груевски.

Второ, Курир и Сител лажат дека во прес конференцијата што ја одржав се објавени лични податоци на вработени во администрацијата, имиња и презимиња и матични броеви.

Информациите објавени на Курир и на Сител се клевета поради што барам извинување. Предупредувам дека во клевета ќе влезат и сите други провладини медиуми што имаат задача да препишат од гласилото Курир, се вели во реакцијата на дополнителниот заменик министер Александар Кирацовски.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Костадинов: Наместо да прави драми, Милошоски да спреми добри адвокати затоа што ќе му требаат

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Кузеска: Со црни пари ВМРО ДПМНЕ финансира медиуми кои шират лажни вести и креаира црна кампања

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Законот за ЈО обезбедува резрешница на предметите каде осомничени се функционери на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

СДСМ: Пратеничкиот состав во Собранието донесе историски одлуки, затвори децениски прашања и ги отвори европските перспективи на државата

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Костадинов: Извршителот Мицкоски падна на испитот, фатен како препишува од СДСМ

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Калеска – Ванчева: Законот за ЈО гарантира независен правосуден систем и ги победи криминалните структури на ВМРО-ДПМНЕ

Ана Ололовска

Leave a Comment

twelve − 10 =