Делови од општините Кисела Вода и Сарај утре без струја

Од:

Поради технички зафати во дистрибутивната електро мрежа утре без електрична енергија ќе останат дел од корисниците од општините Кисела Вода и Сарај, соопштуваат од РЦУК – Скопје.

Во периодот од 08:30 до 13:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од објектите на фирмите во кругот на поранешната фабрика – Стаклара, a од 09:00 до 12:30 часот кориснiците од улицата „Методија Патчев“ од бр. 27 до бр. 33 и улицата „Антон Димитро“в од бр. 134 до бр. 154, во населба Драчево, во Општина Кисела Вода.

Според најавата, утре од 09:00 до 14:00 часот без струја ќе останат селата: Семениште, Буковиќ, Чајлане, Арнакија, Ласкарци, Паничари и Раовиќ, Општина Сарај.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Живковски: Итно да се повлече предлог ДУП-от за Расадник кој предвидува повеќе од 120 згради

Ана Ололовска

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ на протести против поскапувањето на струјата: Се бара оставка од Регулаторната комисија за енергетика

А1он

Утре нов протест на ВМРО-ДПМНЕ, со колона автомобили „против мафијата на Заев и поскапа струја“

А1он

(ВИДЕО) ВМРО-ДПМНЕ ја блокираше улицата кај Регулаторна: Остануваме на улица се додека власта не го слушне гласот на народот

Габриела Димковиќ-Мишевска

Два протеста во Скопје против поскапувањето на струјата

Ана Ололовска

Во петок „Граѓански синдикален марш“ против поскапувањето на струјата од Чаир до Собрание

А1он