Дел од Центар денеска без вода

Од:

РЦУК на Град Скопје по добиената најава од ЈП „Водовод и Канализација” ги известува граѓаните дека во вторник крстосницата на улиците „Кукушка” и „Димитрие Туцовиќ” поради изведување на водоводен приклучок ф-80мм , од 09.30 часот ќе останат без водоснабдување потрошувачите од улиците: „Димитрие Туцовиќ”, „Кукушка„, „Ј.Х.Џинот”, „Крсто Баиќ” и „Ленинова” се до завршување на приклучокот.

Би можело да ве интересира

Без вода неколку улици во Центар и Карпош

Ана Ололовска

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Ана Ололовска

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Дел од улицата „Никола Парапунов“ во Карпош без вода

Ана Ололовска

Без вода дел од булеварите „Никола Карев“ и „Трета македонска бригада“ и амбуланта „Пролет“

Ана Ололовска

Жителите на скопско Бојане без вода

Ана Ололовска