Дали сендвичарата пред уривање го сврте левичарот Угриновски во десно?

Од:

Вчера со Тодоровиќ, пред 9 дена со Жерновски, и се во име , како што вели интерес на граѓаните. Лидерот на Титовите леви сили, Слободан Угриновски, ги менува ставовите по потреба.

За Жерновски изјави дека е вистинскиот избор за Центар, и дека тоа е ставот на партијата, дека тие се одлучиле да подржат личност за градночалник, и се сликаше со него и даваше изјава.

andrej-titovi-levi

Вчера, истиот Угриновски, се кадроса и со Тодоровиќ и му ја даде подршката бидејќи, рече Тодоровиќ бил човекот кој знае да прави дела и знае како да ја води општината.

И сега на која изјава да веруваат неговите сопаријци? Кога ја говореше вистината, или поконкретно што го премисли еден од најсилните подржувачи на левите опции да се префрли на десно?

Се погласно се говори дека не се работи за идеологија или уверување, туку дека се работи за интерес.
Неофицијално, Угриновски или негов близок има сендвичара во строгиот Центар на која и се заканува уривање. Дали со менувањето на ставот, Угриновски ќе успее да ја спаси?

Андреј Жерновски за помалку од еден процент не успеа да стане градоначалник на општината Цетар во првиот круг.

Обвини за фалсификат и кражба, три дена шест кутии и избирачки места се шетаа од Центар до општинската изборна комисија.

Би можело да ве интересира

Парламентарни избори во Израел,четврти за помалку од две години

Конечни резултати на косовските избори: Партијата на Курти освои речиси половина од гласовите

МВР и ДИК ќе работат на воведување отпечаток од прст во изборниот процес

Жарко Настоски

Бесими: Ќе нема финансиска пречка за локалните избори

Ана Ололовска

Вонредни парламентарни избори во Косово

Следува уште една изборна година

Ана Ололовска

12 comments

PRASANJE 31/03/2013 - 15:58 at 15:58

ZAR OVOJ IMA PODRZUVACI???

Reply
Миша 31/03/2013 - 17:17 at 17:17

Дека свртел десно – точно. Дека бил левичар – неточно.

Reply
dimce 31/03/2013 - 17:46 at 17:46

ne sum siguren deka ovie titovi sili…dvajca bez trojca penzioneri mozat da go smenat rezultatot na koj bilo kandidat za gradonacalnik taka da djabe muabeti za nego so rekol i sto napravil…

Reply
angel 31/03/2013 - 18:48 at 18:48

da mu se krene tito i on nema da znae kaj ke fati kavi be levi sili samo goli otok za nego

Reply
Toni 31/03/2013 - 19:21 at 19:21

e ova moze da go ima samo kaj nas,partija na titovi levi sili sto strateska cel i e da ne i ja srusat sendvicarata

Reply
Ice 31/03/2013 - 20:39 at 20:39

tocno deka ne mozat da go smenat razvojot na nastanite ama ke si pokazat na koja strana go vrtat zadnikot

Reply
bujar 01/04/2013 - 00:20 at 00:20

sramota titovi sili i toa levi.pa lugje kade ziveete i vo koj vek.pa dobro ke im se nudi na gladniot makedonski narod po eden sendvic bez meso samo so kromid

Reply
Alter 01/04/2013 - 06:26 at 06:26

Pa za ovoj glasat samo nekolku vraboteni vo sendvicarata i vnuk mu Ugro. Da ne ni prasuvame kako ja dobi lokacijata?

Reply
kumanovac 01/04/2013 - 09:53 at 09:53

Под хитно Угриновски да ја промени партијата во друго име да не би се покојниот председател Јосип Броз превртувал во гробот.Неговото камелеонско понашање нема никаква врска со Тито.Подобро би било тоа да го направи под итно да не би го валкал името на Тито.

Reply
koce 01/04/2013 - 10:14 at 10:14

Pa i Tito setase de na istok de na zapad
Sho e sega sho se chudite >

Reply
vera 01/04/2013 - 13:05 at 13:05

Навистина ова го има само кај нас, Угриновски да оди со партијата која го мрази Тито. Само што дојде на власт ги симна буквите со изјавата на Тито кај железничката станица. Сега требе да го смени името- еден предлог -Груеви десни сили.

Reply
taksimetar 01/04/2013 - 14:45 at 14:45

Zosto im obrnuvate vnimanie na vakvi soncogledi.

Reply

Leave a Comment

3 × 2 =