Дац: Очекувам оставка од Павле Богоевски, како што е ред

Од:

Актерот Драган Спасов Дац по признанието на пратеникот Павле Богоевски за набавка на масло од канабис, на социјалните мрежи напиша дека очекува негова оставка. Разговорот кој Богоевски го водел со засега непозната личност од која ја вршел набавката на маслото, најверојатно бил снимен од страна на таксист со кој се возел пратеникот.

-Очекувам оставка од Павле Богоевки и прес конференција на Миле Бошњаковски! Како што е ред, нели, напиша Спасов Дац на својот Фејсук профил.

Спасов кратко време беше директор на Македонскиот народен театар, но по несреќниот настан кој се случи во Кисела Вода каде со својот автомобил, под дејство на алкохол удри 27 годишна девојка, си поднесе оставка.

Актерот во текот на изборната кампања за претседател, на една од трибините на премиерот Заев симболично му подари метла за најавените промени кои треба да ги спроведе кон функционерите поставени од актуелната власт.

Виктор Јованов

Би можело да ве интересира

Бомба за Јанушев: Ако ја видам наредниот пат, ќе ѝ дадам еден бокс во фаца

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Мисајловски: Во продавница на моето семејство е фрлена експлозивна направа

А1он

Бомба во џамија во Кабул, четворица загинати

А1он

Евакуиран сервисот на „Порше“ во Загреб поради подметната бомба

А1он

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во “Сити мол”

Драган Поповски

Шекеринска: „Бомбава“ само потврди која е огромната разлика меѓу нас и нив

Татјана Ташкова