(ВИДЕО) Да го озвучиме и да му го пуштиме на Жерновски

Од:

СДСМ презентираше аудио материјал во Универзалната сала за кој посочи дека е разговор на министерот Миле Јанакиски и Сашо Мијалков.

На објавениот материјал се разговара за поранешен член на СДСМ, да оди кај Андреј Жерновски кој се понудил да биде озвучен и да оди кај него и незаконски да му нуди пари.

Разговор меѓу Миле Јанакиески и Сашо Мијалков

СМ: Миле?
МЈ: Сашо? Овој младиот, шо беше кај нас на состанок, што беше порано во СДСМ?
СМ: Да.
МЈ: Жерновски го бара на средба. И ми вика ако сакате да се озвучам, да видам што ќе ми нуди, да го навлечи наа, да му збори за пари за такви работи.
СМ: Миле, задржи го него, брзо ќе дојдам сега ја. Завршуваме ние у Влада, ќе дојдам таму ќе се договориме.
МЈ: Да го викнам кај мене?
СМ: Викни го ајде. Ајде чао.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Дојава за бомба ја евакуира српската државна телевизија

Жарко Настоски

ВИДЕО: Дојава за бомба создаде паника, евакуација на Таџ Махал

Илјадници луѓе во Британија евакуирани поради детонација на бомба од Втората светска војна

Идентификуван бомбашот од Нешвил

Илјадници луѓе евакуирани во Франкфурт поради бомба од Втората светска војна

Катерина Павлова-Николовска

ВИДЕО: Лажна дојава за бомба ја блокираше „Партизанска“, се утврди дека е вага

А1он

Leave a Comment

three × 4 =