Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа пренесени на Скопските клиники

Од:

Четворица од 13 мигранти повредени во сообраќајката синоќа на автопатот Демир Капија-Неготино, пренесени се на Скопските клиники, за МИА потврдуваат од хируршкото одделение при Општа болница Кавадарци.

– Од Итната медицинска помош Неготино ни донесоа 13 мигранти. Еден беше починат, петмина задржавме во оваа болница, а тројца со полесни повреди беа третирани амбулантски. Еден од потешко повредените имаше фрактура на пршлен и крварење во мозок, а друг скршеници на ребра, појаснуваат од болницата.

Сите биле на возраст од околу 22 до 25 години.

Според МВР, товарно моторно возило „фолксфаген фејтон” со мигранти, удрило во товарно моторно возило „сканија“, управувано од 58-годишниот Љ.Д од Кавадарци. Десетмина мигранти биле од Пакистан, а тројца од Бангладеш.

Би можело да ве интересира

Безживотното тело најдено вчера е на Сириец кој имал фалсификувани шпански документи

Ана Ололовска

Скопјанец повреден со остар предмет од неговиот син

Драган Поповски

Три лица повредени во сообраќајка кај Струмица

Драган Поповски

Со автоматско оружје пукано кај казино „Вегас“ на Качанички пат, убиени две лица

Кристијан Ландов

Возач удрил во петгодишно девојче во Пробиштип по што го напуштил местото

Драган Поповски

Нелегален превозник нападнал инспектор на граничниот премин Делчево

Драган Поповски