Четворица малолетници украле компјутери од училиште

Од:

Полицијата од Битола повикала на разговор четворица малолетници, сите од битолското село Долно Оризари во присуство на нивните родители.

Тие се сомничат дека извршиле „тешка кражба” на делови од компјутери од подрачното училиште „Даме Груев”, во село Долно Оризари.

„Малолетниците во целост го признале кривичното дело, предметите се пронајдени и ќе бидат вратени на сопственикот, а по целосно документирање на настанот ќе биде поднесен соодветен поднесок“, објави полицијата.

Би можело да ве интересира

Расчистени три тешки кражби во Битолско

Украл лична карта на соселанец и се обидел да подигне брз кредит, полицијата го привела

Орце Костов

Полицијата заплени 24 компјутери од бизнисмен

Горан Наумовски

Уапсени државјани на Северна Македонија кои краделе луксузни автомобили на Халкидики

ОЈО Скопје покрена постапка против 19-годишен скопјанец осомничен за неколку кражби

Предраг Петровиќ

Ограбена канцеларијата на „Донирај Компјутер“ во Кавадарци