Чаусидис: Што е толку опасен Кежаровски за експресно да се носи во затвор?

Од:

Дваесетина новинари го пречекаа пред затворот Шутка новинарот Томислав Кежаровски кој експресно од својот дом беше однесен на издржување на казната.

Шокирани сме од брзината, непозната во историјата на македонското судство за така експресно да се спроведе казната. Сведоци сме дека високо високо профилирани личности кои имаат правосилни пресуди а сеуште се на слобода. Пресудата за Кежаровски беше објавена вчера, а не поминаа ни 12 часа тој е спроведен во затвор, рече Тамара Чаусидис, претседател на Самостојниот синдикат на новинари и медиумски работници.

– Како новинари сме запрепастени и прашуваме што толку е опасен Томислав Кежаровски и зошто е опасно македонското новинарство па вака експресно набрзина и ноќе да се затвора, праша Чаусидис.

Би можело да ве интересира

На Кежаровски нема да му се суди во „Ликвидација“

Васко Маглешов

Кежо на роденденот повторно на обвинителна клупа за „Ликвидација“

Васко Маглешов

Кежаровски најави нова книга, продолжение на „Живот во кутија“

Ана Ололовска

ФОТО: Домот на Томислав Кежаровски ограбен за новогодишната ноќ

Ана Ололовска

„Живот во кутија“ – прва книга на новинарот Томислав Кежаровски

Ана Ололовска

Кежаровски: Владимир Талески сега не може да избега или да влијае на сведоци?

Емир Латифовиќ

Leave a Comment

twenty − 3 =